Origins Spence Dining Chair with Upholstered Seat
Call for Price

Langston Fabric Recliner
Call for Price
Sandstone Flow Table Lamp
"*" indicates required fields
Description
This table lamp is handcrafted from terracotta featuring organic texture reminiscent of flowing sand dunes, accented with brass plated details. Its earthy tones and sculptural form make it a striking accent piece, perfect for adding warmth and artistry to any space. The slightly tapered round hardback shade is covered in a white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Sandstone |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Swing Arm Floor Lamp in Bronze 81134BZ
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Bronze |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Studio Swing Arm Floor Lamp in Polished Nickle 81134PN
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Silver |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Crista Table Lamp
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Crista |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.