Stacked Floor Lamp
"*" indicates required fields
Description
The Stacked Floor Lamp features a striking design with alternating wooden cylinders and brass plated details that exude a modern feel with Mid-Century elements. The round hardback drum shade is a crisp white linen fabric.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 63 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stacked |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Cantarana Table Lamp
| Weight | 14 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 29 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Cantarana |
| Features | Fabric |
Cyprien Table Lamp
| Weight | 17 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | White |
| Style | Transitional |
| Collection | Cyprien |
| Features | Fabric |
Ivor Table Lamp
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Industrial |
| Collection | Ivor |
| Features | Fabric |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.