Lindsey 2288 Chair 1/2
Call for Price
Dublin Upholstered Storage Bed
Call for Price
Tauranga, 5 Lt Pendant
"*" indicates required fields
Description
Rich natural woven sea grass is the focal point for this rustic oversized pendant with Antique Brass accents. 5-40 watt max Candelabra sockets. Bulbs not included. Supplied with 15’wire, 7’ chain for adjustable installation.
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 23 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Rustic |
| Collection | Tauranga |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Studio Adjustable Floor Lamp in Hand-Rubbed Antique Brass 91025HAB
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Brass |
| Features | Metal |
| Style | Casual |
Scala Hand-Forged Bedside Lamp in Gilded Iron with Natural Percale Shade 53514GI
| Brand | Visual Comfort & Company |
|---|---|
| Color | Gold, White |
| Features | Metal |
| Style | Modern |
Stevens Buffet Lamp
| Weight | 7 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Stevens |
| Features | Fabric |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.