Dwyer Bed - Complete Bed / Twin / 800 Clay
Call for Price
Dwyer Bunk Bed Set - Complete Bed / Twin / 800 Clay
Call for Price
New Traditions Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
This adorable bunching ottoman is best used in multiples, allowing you to move them around to suit your current arrangement. The hexagonal shape lets them fit together like a puzzle! Use them next to a chair, or tuck them under an end table. They also work perfectly as extra seating!
Product Details
| Style Arm Height | 0.0 |
|---|---|
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 20.0 |
Additional information
| Weight | 3.97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 19 × 19 × 19 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | New Traditions |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Chairs
New Traditions Ottomans & Poufs
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Lake Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.