Berman 4738 Chaise Rocker Recliner
Call for Price
Lucio CHAIRS 34556-WE/1B25DXF4
Call for Price
33-2144 – Diana Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Seat Type | Velcro Attached |
|---|---|
| Seat Fill | Spring Down Medium |
| Notes | Welt on frame – Cushion weltless |
| Volume | 18 cft |
| Weight | 40 lb |
| Leather | 53 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 5.00 yrd |
Additional information
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 31 × 19 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Madison – Sequence Lake Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.