3561O – Hannah Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Seat Type | Velcro Attached |
| Seat Fill | Down Plush |
| Notes | Nickel Ferrule/Caster Available |
| Volume | 9 cft |
| Weight | 20 lb |
| Leather | 36 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.25 yrd |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 24 × 19.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Hannah |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Aire N-dura Resin Wicker Stackable Outdoor Side Chair
Related products
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.