Nelson Leather Sock Arm Lay Flat Power Recliner
Call for Price

Lance STOOLS 41436-34/24BP
Call for Price
3710-33 – Durant Small Round Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Fully Uph |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | Nail trim can be omitted and welt added – call customer service for upcharge. |
| Volume | 19 cft |
| Weight | 31 lb |
| Leather | 64 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.75 yrd |
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 33.5 × 33.5 × 18.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Pouf Fabric Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Pouf |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.