
Allison Fabric Chair
$1,832.00 Original price was: $1,832.00.$1,188.99Current price is: $1,188.99.

Bradstreet Fabric Ottoman
Call for Price
Ace Fabric Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Ace’s tall, tapered legs and luxury cushion make it an appealing ottoman. Pair it with the Ace chair for the perfect combination.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Product Details
| Collection | Ace |
|---|---|
| Features | Custom Wood Finish |
| Material | Fabric |
| Standard Seat Cushion | Luxury (LC) |
| Spring Unit | Sinuous Wire |
| Standard Wood Finish | Florentine (F) |
| Wood Finish Options | Florentine, Urban Renewal, and Valencia |
| Style | Transitional |
| Type | Ottomans |
| Carton Volume | 5.60 |
| Carton Weight | 20 lb |
| Product Weight | 20 lb |
| Carton Volume | 5.600 |
| Carton Weight | 20.000 lb |
Additional information
| Weight | 20 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 24 × 19 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Ace |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.