Astoria N-dura Resin Wicker Outdoor Woven Ottoman
"*" indicates required fields
SKU:
3553
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Gray, Natural, Gray, Ottomans & Poufs, Summer Classics
Description
The Astoria Woven Ottoman is a versatile addition to your outdoor space. Its durable, handwoven N-Dura™ resin wicker provides texture and resilience, complemented by a plush cushion for ultimate comfort. This ottoman can serve as a footrest, additional seating, or a makeshift table with a tray. Its all-weather materials ensure long-lasting use, making it a valuable, multifunctional piece for any patio or garden.
Additional information
| Weight | 15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 26 × 12.75 in |
| Brand | Summer Classics |
| Color | Gray |
| Detail Color | Brown, Gray, Natural |
| Style | Transitional |
| Collection | Astoria |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Astoria N-dura Resin Wicker Outdoor Arm Chair
Astoria N-dura Resin Wicker Outdoor Bar Stool
Astoria N-dura Resin Wicker Outdoor Counter Stool 38. 25 In.
Astoria N-dura Resin Wicker Outdoor Side Chair
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.