Corinna Ottoman
Fabric ottoman with neat welted seams and removable tapered walnut legs. 26 in. W x 21 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
SKU:
1044-01-24
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, blue, Lucent - Denim, Ottomans & Poufs
Description
This just might be the most popular piece of furniture you’ve ever owned. Moderately scaled to complement your Corinna Swivel Glider or the other furniture in your room, the Corinna Ottoman has neat-looking welted seams, and tapered walnut legs that are removable. Buy now or customize your own!
Additional information
| Weight | 30 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21 × 26 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Blue |
| Detail Color | Lucent – Denim |
| Style | Mid-Century |
| Collection | Corinna |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Corinna Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.