Today’s Hours Getting Hours
7000 Series Selectionals
Call for Price

Braddock Braddock Maple Charging Nightstand
Call for Price
David Pecan Leather Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Experience ultimate comfort and unrivaled value with the David ottoman. Undeniably plush and grand in scale, David features a unique layered front rail, block wood legs and striking stitch details. Pair it with the matching chair or sectional for a completely coordinated look. Upholstered in a buttery-soft, protected top-grain leather, this ottoman is designed for everyday enjoyment and active lifestyles.
Additional information
| Weight | 45 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 36 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Features | Fabric, Leather, Upholstered, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Evelyn Square Cocktail Ottoman
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Lunar Oak Ottoman
| Dimensions | 44 × 44 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Century Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |
Paula Deen by Craftmaster Ottomans & Poufs
Pouf Ottoman
| Weight | 19 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17 × 17 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.