ESN216-12SK – Del Mar Skirted Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Seat Type | Velcro Attached |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Notes | Std – Welted |
| Volume | 13 cft |
| Weight | 23 lb |
| C.O.M. (*) | 3.25 yrd |
Additional information
| Weight | 23 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20 × 26 × 17.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.