CM Modern Ottomans & Poufs
"*" indicates required fields
Description
This simple French-seamed ottoman is the perfect match to the 735420BD Chair and a Half, but could be used anywhere to achieve a modern look.
Product Details
| Standard Wood Finish | Greige |
|---|---|
| Style Arm Height | 0.0 |
| Style Seat Height | 0.0 |
| Style Between Arms | 0.0 |
| Style Cubes | 0.0 |
| Style Units | 50.0 |
Additional information
| Weight | 11.15 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 25 × 35 × 22 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | CM Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
792750-68BD Sleeper Sofa
| Weight | 210 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 81 × 36 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
CM Modern Chairs
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.