486-s Constance Side Chair
Call for Price
70C-207 - Mesa Dresser - Melange/Napa Cerused
Call for Price
Kelly Leather Round Ottoman
Round leather ottoman with hidden wood legs for use as a footrest, tray surface, or extra seating. 38 in. W x 38 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
SKU:
1406-38RL-54
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, black, Ottomans & Poufs, Tucson - Charcoal
Description
Rest your eyes on the simple shape you’ll love from every angle. The Kelly round ottoman is at home in the center of the room and at your service for a footrest, a tray rest, or backup seating in a pinch. That’s how easygoing this casually updated ottoman is. The low, hidden wood legs make this piece all about the fabric, so choose what you like to add just the right accent to your room – playful or relaxed, softly textured or smooth.
Additional information
| Weight | 31 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Black |
| Detail Color | Tucson – Charcoal |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kelly |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Square Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.