5012-bs Charlotte Swivel Bar Stool
Call for Price
719-704M - Artefact Facets Cabinet With Stone Top
Call for Price
Kelly Round Ottoman
Casual round ottoman with low, hidden wood legs for a clean, fabric-forward look; serves as a footrest, tray surface, or extra seating. 44 in. W x 44 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
Description
Rest your eyes on the simple shape you’ll love from every angle. The Kelly round ottoman is at home in the center of the room, and at your service for a footrest, a tray rest, or backup seating in a pinch. That’s how easygoing this casually updated ottoman is. The low, hidden wood legs make this piece all about the fabric, so choose what you like to add just the right accent to your room – playful or relaxed, softly textured or smooth. Also available in leather options.
Additional information
| Weight | 37 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Cashew |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kelly |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Square Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Paula Deen by Craftmaster Ottomans & Poufs
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.