491 Millbrook Chair
Call for Price
70C-604 - Mesa Dakota Cocktail Table - Napa Cerused/Melange
Call for Price
Kelly Square Ottoman
Versatile square ottoman with fabric upholstery and low, hidden wood legs; use as a footrest, tray table, or extra seating. Measures 44 in. W x 44 in. D x 18 in. H.
"*" indicates required fields
SKU:
1406-4444-27
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Bassett Furniture, Cloud, Cream, Ottomans & Poufs
Description
Easy does it with the versatile, ever-stylish Kelly square ottoman. This easygoing ottoman is completely at home in the center of the room, ready and waiting to serve as a footrest, a tray rest, or backup seating in a pinch. The low, hidden wood legs make this piece all about the fabric, so choose what you like to add just the right accent to your room – playful or relaxed, softly textured or smooth.
Additional information
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 18 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Cream |
| Detail Color | Cloud |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kelly |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Round Ottoman
Kelly Leather Square Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Kelly Round Ottoman
Related products
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.