Vander Solid Wood Square End Table
Call for Price
Devin Solid Wood Round End Table
Call for Price
Kenan Rectangle Ottoman Coffee Table
"*" indicates required fields
Description
Designed with an artful approach to functionality, this Kenan Ottoman Coffee Table is both tactile and timeless. The plush creamy ivory seat is elevated by a beautifully grained wood accent, making it a dynamic fusion of texture, comfort, and sculptural beauty.
Product Details
| Overall Dimensions | 52.5”W x 30.5”D x 16.8”H |
|---|---|
| Materials | 80% Polyester, 20% Acrylic, Burl Wood |
| Colors | Creamy Ivory |
| Weight | 0 lbs |
Additional information
| Dimensions | 30.5 × 52.5 × 16.8 in |
|---|---|
| Brand | Classic Home |
| Color | Gray |
| Detail Color | Creamy Ivory |
| Style | Contemporary |
| Collection | Kenan |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Madison – Sequence Lake Ottoman
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.