
Reece Stationary Chair
Call for Price

Stressless® Magic (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Call for Price
Kepner Ottoman – 506 Natural / Salvador Dove
"*" indicates required fields
SKU:
20-6425-SALVADORDOVE-506
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Cream, Ottomans & Poufs, Stickley Furniture
Description
The gently-angled Kepner Ottoman provides a relaxing extension you’ll want to pair with the Kepner Lounge Chair. It shares a comparable splay-legged frame of solid white oak and an upholstered cushion integrated with luggage-stitched seams.
Additional information
| Dimensions | 20.5 × 21 × 16.5 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Portfolio120 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Amelia Chair
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Fabric |
| Style | Traditional |
Amelia Chair Leather
| Dimensions | 31 × 31 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | White |
| Features | Leather |
| Style | Modern |
Kepner Lounge Chair
Kepner Ottoman
Winona Round Ottoman
Dearborn Cocktail Table – Oak / 508 Mink
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.