Churchill 59" Console W/ 2 Doors
Call for Price
Modern Basics Round End Table
Call for Price
Linen And Oak Foot Stool
"*" indicates required fields
Description
Delicately detailed cross legs are crafted of solid oak, and braced with a center stretcher. The box seat is upholstered in a neutral linen which complements todays interiors. Perfect tableside, or at the foot of your bed.
Product Details
| Item Weight | 11 |
|---|---|
| Materials | Oak and Performance Linen Blend |
| Weight Capacity | 60lbs. |
| Dimensions | W:20.75 x D:16.5 x H:19 |
Additional information
| Weight | 11 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 16.5 × 20.75 × 19 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Beige |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Linen & Iron Pipe Counter Stool
Linen Counter Stool
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
CM Leather Ottomans & Poufs
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Playful – Canes Cobblestone Ottoman
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.