Linen & Beaded Front End Table
"*" indicates required fields
Description
This small end table of plantation grown mahogany packs a huge design punch. Beaded accents with a linen interior panel and center cabachon is the perfect addition for a smaller space.Weather beside the bed, sofa, or your favorite chair, it will be at home in your interior.
Product Details
| Item Weight | 73 |
|---|---|
| Materials | Sustainably Grown Mahogany and Linen |
| Dimensions | W:25 x D:18 x H:30 |
Additional information
| Weight | 73 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 25 × 30 in |
| Brand | Furniture Classics |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Beige |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Linen & Iron Pipe Counter Stool
Linen & Oak Caned Back Side Chair
Linen And Oak Foot Stool
Linen Counter Stool
Linen Prescott Chair
Linen Prescott Counter Stool
Related products
Olmsted Round End Table
St. Armand Rectangular End Table
| Weight | 41.89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 20 × 24.5 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.