Today’s Hours Getting Hours
Mission Console Table
Call for Price

Carolina Roll Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
Lloyd Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Discover the perfect blend of comfort and design sophistication with the Lloyd ottoman, where mid-century modern inspiration combines with timeless touches. Offering a place to rest tired legs or useful as additional seating for extra company, this ottoman features square tapered legs for an elevated architectural look. Pair it with the Lloyd sofa, loveseat or chair, in your choice of fabrics, to bring timeless style to any living space.
About Flexsteel
Custom Options
Choose from more than 300 domestically made frames that can be customized to suit your personal style.
Trusted Like No Other
With more than 130 years of experience, we are committed to comfort and durability that lasts.
Our Blue Steel Springâ„¢ Promise
Perfected over the years, this innovative and patented ribbon of steel provides unmatched comfort and durability that is guaranteed for life.
Featuring a diverse range of residential furnishings, Flexsteel offers remarkably comfortable handcrafted upholstered and wood furniture products to support every room in the home. A unique, patented steel seat spring is at the heart of Flexsteel’s upholstered furniture and is the origin behind the company’s name.
Additional information
| Weight | 33 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
CM Leather Ottomans & Poufs
Evelyn Square Cocktail Ottoman
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
|---|---|
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Fabric |
| Style | Transitional |
Fern Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Mid-Century, Modern |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.