LR-38104 – Kingston Storage Ottoman
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Seat Type | Tight |
| Notes | Satin Nickel Casters Optional |
| Volume | 7 cft |
| Weight | 32 lb |
| Leather | 28 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.00 yrd |
Additional information
| Weight | 32 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.5 × 18.5 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
The Bump – Anza Espresso Ottoman
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |
Fern Fabric Ottoman
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 28 × 20 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Modern & Contemporary |
| Collection | Fern |
| Features | Fabric |











Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.