Blueprint Hand Painted Canvas
Call for Price

Charli 63 Storage Ottoman
Call for Price
LR-7600-14 – Leatherstone Wedge Ottoman
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
LR-7600-14
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Century Furniture, Customizable, Ottomans & Poufs
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Seat Type | Velcro Attached |
| Seat Fill | Down Plush |
| Notes | High Leg N/A |
| Volume | 33 cft |
| Weight | 58 lb |
| Leather | 110 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 9.25 yrd |
Additional information
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 60 × 18 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Bryant – Orwell Smoke Ottoman
Design Options – F9 Ottomans & Poufs
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.