Today’s Hours Getting Hours
Madison - Sequence Khaki Ottoman
Call for Price
Madison – Sequence Lake Ottoman
"*" indicates required fields
SKU:
MMAD#800-SQL
Category: Ottomans & Poufs
Tags: blue, Ottomans & Poufs, Parker House, Sequence Lake
Description
Product Details
| Plenty of storage space for blankets, books, and other items | Yes |
|---|---|
| Cushion features high-density webbing for long-lasting support | Yes |
| Wood frames feature reinforced corner blocks for lasting strength and stability | Yes |
| Select woods are kiln-dried to minimize warping and splitting while ensuring longevity | Yes |
Additional information
| Dimensions | 37 × 37 × 20 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Blue |
| Detail Color | Sequence Lake |
| Style | Contemporary |
| Collection | Madison |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Madison – Pisces Marine – Powered By Freemotion Power Cordless Loveseat
Madison – Pisces Marine – Powered By Freemotion Power Cordless Sofa
Madison – Pisces Muslin – Powered By Freemotion Power Cordless Loveseat
Madison – Pisces Muslin – Powered By Freemotion Power Cordless Sofa
Madison – Sequence Khaki Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |
Bennett Ottoman Sunset
Gracious Ottoman
| Dimensions | 22 × 27 × 19 in |
|---|---|
| Brand | Studio C |
| Color | Brown, Grey |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Transitional |
Lachlan Cocktail Ottoman
| Dimensions | 24 × 40 × 18 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Leather |
| Style | Transitional |
Leopold’s Ottoman
| Brand | Stickley Furniture |
|---|---|
| Color | Brown |
| Features | Customizable, Fabric, Leather, Wood |
| Style | Traditional |
Lunar Oak Ottoman
| Dimensions | 44 × 44 × 16 in |
|---|---|
| Brand | Century Furniture |
| Color | Blue, White |
| Features | Customizable, Fabric, Wood |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.