CT5022-FG - Charleston 2 Door Chest-French Grey
Call for Price
Triplet Coffee Table
Call for Price
Ranlo Leather Ottoman
Designed to match the Ranlo Swivel Recliner, this leather ottoman features a tight wrap and a stationary brushed stainless base. Available in Tan, Graphite, or Chocolate.
"*" indicates required fields
Description
The Ranlo Ottoman not only pairs nicely with the Ranlo Swivel Recliner, it is the Yin to the chair’s Yang. With the addition of the footstool, complete head back, feet up relaxation will be yours. Designed to match the recliner, its tight wrap of leather upholstery is offered in the same 3 colors of Tan, Graphite or Chocolate. The stationary base is in a matching Brushed Stainless finish.
Additional information
| Weight | 28 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22.5 × 22.5 × 17.5 in |
| Brand | Bassett Furniture |
| Color | Gray |
| Detail Color | Graphite |
| Style | Modern |
| Collection | Ranlo |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Ranlo Leather Ottoman
Related products
020700 Ottoman
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 36 × 18 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Beige |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Traditional |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.