Stressless® Ottoman Modern
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
SKU:
524000109403
Category: Ottomans & Poufs
Tags: Brown, Customizable, Ottomans & Poufs, Paloma - Funghi, Stressless
Description
Ingenious sitting comfort. The Stressless Modern Ottoman is ingenious in several ways. It has a built-in tilt system, which makes sure the angle of the ottoman is adapted to your sitting position. It also has room for all the extras, under its top. The ottoman comes in two sizes, large and medium.
Product Details
| Size | Large |
|---|---|
| Material | Leather |
| Color | Paloma – Funghi |
Additional information
| Dimensions | 23.62 × 23.62 × 17.32 in |
|---|---|
| Brand | Stressless |
| Color | Brown |
| Detail Color | Paloma – Funghi |
| Style | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Design Options – M9 Ottomans & Poufs
Madison – Sequence Lake Ottoman
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Paula Deen by Studio C Ottomans & Poufs
Evelyn Fabric Square Cocktail Ottoman
| Weight | 72 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 38 × 21 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Evelyn |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.