Modular Office 4 Drawer Desk – Flush Top – 6514
This Item Is Customizable... Choose the look that best fits your fashion sense.
"*" indicates required fields
Description
Features
| Customizable | Yes |
|---|
Product Details
| Height | 29 3/4″ |
|---|---|
| Width | 44 3/4″ |
| Depth | 22″ |
| Collection | Modular Office |
| Wood Type | Alder |
Additional information
| Dimensions | 22 × 44.75 × 29.75 in |
|---|---|
| Brand | Archbold Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Modular Home Office |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Modular Office 2 Drawer File – 6512
Modular Office Cabinet – 6513
Modular Office Double Pedestal Desk – 6508
Modular Office Large Writing Desk – 6505
Modular Office Return Left (pairs with 6515X) – 6510
Modular Office Return Right (pairs with 6516X) – 6509
Modular Office Rolling File – 6502
Modular Office Universal Pedestal – 6511
Related products
Boca 48 In. Hutch
Boca 60 In. Writing Desk
Catalina 12 Piece Corner Library Wall With Writing Desk
Catalina 2-piece 40 In. Library Desk And Hutch
36in Nesting Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |











Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.