Plank Road Farmstead Executive Desk
"*" indicates required fields
Description
The Farmstead Executive Desk makes the typically formal environment where an executive desk would fit into a space that is a little warmer and more inviting. It’s miter framed panels with tongue and groove boards make it ideal for those who appreciate fine craftsmanship and detail. It features seven drawers, a flip down center drawer front for keyboard access, file storage in the two bottom drawers, electrical cord access, and built-in adjustable levelers.
Product Details
| Solid Wood – Made using genuine solid wood construction | Yes |
|---|
Additional information
| Dimensions | 32 × 66 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Kincaid Furniture |
| Color | Black |
| Style | Rustic |
| Collection | Plank Road |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Plank Road 54″ Arden Entertainment Console
Plank Road 54″ Arden Entertainment Console
Plank Road Arden Entertainment Console
Plank Road Arden Entertainment Console
Plank Road Artisans Chairside Table
Plank Road Artisans Chairside Table
Plank Road Artisans Rectangular Cocktail Table
Plank Road Artisans Rectangular Cocktail Table
Related products
Americana Modern – Cotton 60 In. Writing Desk
Americana Modern – Denim 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200blk)
Boca 57 In. Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
Modular Office Return Right (pairs with 6516X) – 6509
Oxford 72″ Writing Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.