Stacy Upholstered Platform Bed
Call for Price
Home Accents - Live Edge End Table in Bourbon Oak and Black
Call for Price
Taja Writing Desk
"*" indicates required fields
Description
Contemporary in style, this writing desk features a sleek stainless steel framework in plated brushed brass. The top is crafted from acacia veneer in a dark walnut stain and light gray glaze with brass drawer pulls.
Additional information
| Weight | 89 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 22 × 48 × 30 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Taja |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim 60 In. Writing Desk
Boca 48 In. Writing Desk
Boca 57 In. Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
6659 Stance Keyboard + Storage Drawer
| Brand | BDI |
|---|---|
| Color | Black |
| Features | Storage, Wood, Wood Veneer |
| Style | Modern |
Hawthorne 66″ Curved Exec Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.