Weatherford - Heather Weatherford Cocktail Table
Call for Price
Dwyer Bed - Complete Bed / King / 807 Harvest
Call for Price
Turned Bobbin Leg Writing Desk
Turned Bobbin Leg Writing Desk
"*" indicates required fields
SKU:
CLH4012-511
Category: Desks
Tags: Country Living, Desks, Legacy Classic Furniture, Picket Fence, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods And Oak Veneer | Yes |
|---|---|
| Unique Blend Of Classic Styles And Aged Finishes | Yes |
| Cast Iron Finished Hardware | Yes |
| Width | 52 |
| Depth | 28 |
| Height | 31 |
| Finish | Picket Fence |
| Material | Select Hardwoods |
| Hardware | Cast Iron |
Additional information
| Dimensions | 28 × 52 × 31 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Picket Fence |
| Style | Country |
| Collection | CLH4012 Vintage Market HO |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Boca 48 In. Hutch
Boca 57 In. Power Lift Desk (from 29 In. To 55 In.) (boc#257t And Lift#200wht)
Boca Corner Table
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
Curata Short Left/Right/Freestanding Desk
| Weight | 133.71 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 26 × 68 × 30 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Dark Wood |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Curata |
| Features | Storage |
Executive Desk
St. Armand Writing Desk
| Weight | 134.48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 28.75 × 56 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Casual |
| Collection | Commerce and Market & Saint Armand |
| Features | Storage |



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.