Writing Desk
"*" indicates required fields
SKU:
1561-6100
Category: Desks
Tags: Desks, Harvest Oak Tops, Natural White Base, Aged Black Accents, Legacy Classic Furniture, White
Description
Product Details
| Crafted Of Select Hardwoods With Quartered White Oak And Paint Grade Veneers | Yes |
|---|---|
| Two Tone Farmhouse Design Mixed With Clean Lines | Yes |
| Aged Black Accents | Yes |
| Width | 56 |
| Depth | 26 |
| Height | 30 |
| Finish | Harvest Oak Tops, Natural White Base, Aged Black Accents |
| Fabric | N/A |
| Material | Select Hardwoods, Tops: Quartered White Oak Base: Paint Grade Veneer |
| Hardware | Aged Black |
Additional information
| Dimensions | 26 × 56 × 30 in |
|---|---|
| Brand | Legacy Classic Furniture |
| Color | White |
| Detail Color | Aged Black Accents, Harvest Oak Tops, Natural White Base |
| Style | Farmhouse |
| Collection | 1561 Franklin HO |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Americana Modern – Denim 56 In. Power Lift Desk (from 23 In. To 48.5 In.) (ame#256t And Lift#200blk)
Boca 48 In. Hutch
Boca 48 In. Writing Desk
Boca 60 In. Writing Desk
Catalina 8-piece Library Wall With Writing Desk
Corsica Writing Desk
| Weight | 120.59 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 30 × 60 × 30.25 in |
| Brand | Hooker Furnishings |
| Color | Brown |
| Detail Color | Light Wood |
| Style | Traditional/Formal |
| Collection | Corsica & Work Your Way |
| Features | Storage |




Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.