
Stressless® Stella Wood C2,5-3 seater
Call for Price
Alexander Roll Arm Sofa
Call for Price
CCC3108-8 – Ella Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Walnut Veneers |
|---|---|
| Back Type | Tight |
| Seat Type | Tight |
| Notes | Welted – STD |
| Volume | 25 cft |
| Weight | 76 lb |
| Leather | 46 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 3.00 yrd |
Additional information
| Weight | 76 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 32.5 × 30.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Ella |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
3555C – Ella Counter Stool
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.