Back to products
Clyde Leather Ottoman
Call for Price
CCU-3182-6-F1 – Reed Lounge Chair – White
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Back Type | Loose |
|---|---|
| Back Fill | Fiberdown |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Down Plush |
| Notes | Weltless |
| Volume | 20 cft |
| Weight | 40 lb |
| Leather | 46 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 2.50 yrd |
Additional information
| Weight | 40 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 31 × 25 × 35 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | White |
| Style | Contemporary |
| Collection | Reed |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.