ESN210-8 – Mike Swivel Chair
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Fully Uph |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Volume | 34 cft |
| Weight | 61 lb |
| Leather | 114 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 7.75 yrd |
Additional information
| Weight | 61 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36.75 × 30.75 × 36.75 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.