Hudson Slipcover Chair -Special Order
"*" indicates required fields
Description
The Hudson Slipcover Chair is upholstered as a slipcover for a more laid-back appearance. This design choice aims to create a relaxed atmosphere and a casual feel in your space.
Product Details
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric and 50 leather options to make this item yours. | Yes |
|---|---|
| Removable Slipcover | Yes |
Additional information
| Dimensions | 40 × 33 × 37 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Hudson |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.