Lennox Accent Chair
"*" indicates required fields
Description
The Lennox accent chair features a solid oak frame with a T back design finished in dark walnut. The floating barrel back and cushion are upholstered in a linen toned faux shearling.
Additional information
| Weight | 68 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 32 × 38 × 27 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Mid-Century Modern |
| Collection | Lennox |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Lennox Mirror, Black
Lennox Mirror, Brass
Lennox Mirror, Nickel
Related products
Paula Deen by Studio C Chairs
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.