Hanover Roll Arm L-Shaped Sectional
Call for Price
Ava Sectional 4498 Cocktail Ottoman
Call for Price
Melora Accent Chair
"*" indicates required fields
Description
Modern yet casual, this stylish accent chair boasts a sculptural open frame made from solid oak in a natural wire brush ceruse finish. Each plush cushion is upholstered in a natural linen toned fabric, in a sling seat perfect for lounging.
Features
| Fabric | Yes |
|---|
Additional information
| Weight | 41 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 29 × 34 in |
| Brand | Uttermost |
| Color | Cream |
| Style | Scandinavian |
| Collection | Melora |
| Features | Fabric |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.