Back to products
CT2037-NA - Knot Cocktail Table - Natural
Call for Price
Modern Bastian Chair
"*" indicates required fields
Description
The Bastian Chair, adorned in the plush Berber Snow fabric and supported by a Champagne Gold frame, radiates chic sophistication. Its slender frame harmonizes with a luxuriously inviting seat, blending elegance with comfort. With its gentle hues and polished metallic touches, this chair adds a subtle, graceful charm and a hint of luxurious allure to any space.
Product Details
| Fabric: Berber Snow | Yes |
|---|---|
| Champagne Gold frame | Yes |
Additional information
| Dimensions | 35 × 28 × 34 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Cream |
| Style | Contemporary |
| Collection | Modern |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Modern Aceton Bed King
Modern Aceton Bed Queen
Modern Astrid Drawer Chest
Modern Astrid Drawer Dresser
Modern Astrid Drawer Nightstand
Modern Atlas Drawer Chest
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.