Modern Bastian Chair
Call for Price
Stockten English Arm Loveseat with Casters
Call for Price
CT2037-NA – Knot Cocktail Table – Natural
"*" indicates required fields
SKU:
CT2037-NA
Category: Cocktail & Coffee Tables
Tags: Brown, Century Furniture, Cocktail & Coffee Tables
Description
It takes one artisan over a week to bend and intertwine dozens of rattan poles on our Knot Cocktail table. Re-enforced by hidden metal rods, this beautiful, organic knot topped with a flat edge glass top is a statement cocktail table. Also available as a side table, console table and dining table.
Product Details
| Material | Rattan |
|---|---|
| Notes | Rattan with 1/4″ clear tempered glass top |
| Volume | 19 cft |
| Weight | 155 lb |
| Cartons | 2 |
Additional information
| Weight | 155 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 44 × 44 × 16.25 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Brown |
| Style | Coastal / Tropical |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.



Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.