Studio C Essentials Chairs
Call for Price
Dwyer Tall Chest - 800 Clay / 04 Bronze Square Pull
Call for Price
Soho Accent Chair – Special Order
Traditional with a touch of whimsy, the Soho Accent Chair boasts a gracefully carved frame and plush cushions.
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Shown in Fabric: Blended Linen Stone. | Yes |
|---|---|
| Yes | |
| Images shown do not necessarily reflect available upholstery options. Click ‘CUSTOMIZE THIS ITEM’ to choose from over 400 fabric and 50 leather options to make this item yours. | Yes |
| Seat Depth: 20.5 | – |
Additional information
| Dimensions | 36 × 29 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Universal Furniture |
| Color | Blue |
| Style | Traditional |
| Collection | Soho |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Collins Fabric Chair
| Weight | 123 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 48 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Cream |
| Style | Transitional |
| Collection | Collins |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.