Upholstery Living Room Venezio Left-Back Loveseat
Call for Price
King High Tide Arch Bed in Chalk and White - BD08-901KR
Call for Price
Ranger Leather Power Reclining Loveseat with Console, Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
"*" indicates required fields
Description
Bring the future of relaxation to your living room with the Ranger loveseat. All of our cutting-edge relaxation features, in a show-stopping transitional package. Kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices charged up and within reach with USB-A and USB-C charging ports and wireless charging tray, located in the handy center console, complete with cupholders. It’s all possible with Ranger.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Cupholders | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 54.530 |
| Carton Weight | 332.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Material | Leather |
| Product Weight | 332 lb |
Additional information
| Weight | 332 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 73 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Ranger |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
EZ1C00 Double Reclining Loveseat
| Brand | Lifestyle |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Recliner |
| Style | Transitional |
EZ1C00H Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 41 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Power Recline |
| Style | Traditional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.