Upholstery Living Room Venezio RAF Loveseat
Call for Price
Queen Lancaster Bed in Pure White - BD08-702QF
Call for Price
Ranger Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrest, Lumbar, Heat & Massage
"*" indicates required fields
Description
Meet the Ranger loveseat; all the modern comfort you need, in a show-stopping transitional package. For the ultimate in self-care, kick back in the Zero Gravity recline for completely weightless relaxation, while heat and air massage functions soothe all your tired muscles. Keep your devices close and charged up with handy USB-A and USB-C charging ports. Upholstered in your choice of rich, decadent top-grain leather, Ranger has all the style you want and all the comfort you deserve.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Massage | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Ranger |
|---|---|
| Carton Volume | 45.670 |
| Carton Weight | 258.000 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Material | Leather |
| Product Weight | 258 lb |
Additional information
| Weight | 258 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 63 × 44 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Collection | Ranger |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Double Reclining Loveseat EZ4F03
| Dimensions | 38 × 59 × 43 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Fabric, Power Recline, Recline |
| Style | Transitional |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.