Upholstery Living Room Brigham Swivel Chair
Call for Price
Queen Cottage Bed in Pure White - BD08-201QFN
Call for Price
Wyatt Leather Power Reclining Loveseat with Console & Power Headrests & Lumbar
"*" indicates required fields
Description
For enduring, simplified indulgence for the whole family, look no further than the Wyatt power reclining loveseat. We’ve streamlined our prime modern relaxation innovations into this loveseat for all the luxury you need in a simple package. The wide, transitional style track arms cradle you as Wyatt’s power control empowers you to customize your Zero Gravity recline for a weightless feel. Need a place to kick back and scroll? Wyatt’s console has a charging tray to keep your devices charged and within reach. The Wyatt loveseat, your relaxation haven for a lifetime.
Features
| Power Reclining | Yes |
|---|---|
| Power Headrest | Yes |
| Power | Yes |
| Leather | Yes |
Product Details
| Collection | Wyatt |
|---|---|
| Style | Transitional |
| Carton Volume | 51.971 |
| Carton Weight | 339.000 lb |
| Product Weight | 299 lb |
| Type | Reclining Loveseats |
| Material | Leather |
Additional information
| Weight | 299 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 74 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Wyatt |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Related products
Arlie Loveseat
| Dimensions | 37 × 54 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | White |
| Features | Customizable, Fabric |
| Style | Modern |
Huck Double Reclining Loveseat
| Dimensions | 38 × 67 × 38 in |
|---|---|
| Brand | Lifestyle |
| Color | Customizeable, Grey |
| Features | Customizeable |
| Style | Transitional |





Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.