Dylan - Mahogany Power Recliner
Call for Price
Easton – Steamboat Brown 6pc Power Zero Gravity Modular With Power Headrest And Lumbar
"*" indicates required fields
Description
The Easton sectional brings together comfort, style, and convenience in a design made for modern living. With a smooth, contemporary look and supportive seating, it offers customizable reclining options and built-in features for added ease. Thoughtfully integrated technology and storage solutions enhance its functionality, while its adaptable design allows for flexible placement in various spaces.
Product Details
| Zero-gravity power recline and lumbar with independently operating power headrest | Yes |
|---|---|
| Supple leather with custom match | Yes |
| Power recline switch includes “Home” button to bring all positions back to upright seating as well as a USB and a USB-C port with Intelliswitch technology that automatically senses and turns off its power draw | Yes |
| Tilt console with hidden stainless steel cupholders, lift-top storage, pop-up magnetic wireless outlet and 1 USB port and 1 USB-C port | Yes |
| Sleek pad over arm design | Yes |
| Ready to easily mount any FeeMotion® bracket and battery | Yes |
Additional information
| Dimensions | 44 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Steamboat Brown |
| Style | Contemporary |
| Collection | Easton |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Christopher 3-Way Lounger
| Brand | Bradington Young |
|---|---|
| Color | Grey |
| Features | Customizable, Leather, Manual Recline, Nailheads |
| Style | Transitional |
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |
Stressless® Consul (M) Classic Base Recliner with Ottoman
Stressless® Sunrise (M) Cross Base Recliner with Ottoman
Westside Leather High-Leg Recliner
| Weight | 116 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 34 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Westside |
| Features | Leather |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.