Back to products
Hercules - Black Manual Swivel Glider Recliner
$996.00 Original price was: $996.00.$718.99Current price is: $718.99.
Haywood – Butternut Power Sofa With Power Headrests
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Power recline | Yes |
|---|---|
| Power headrests | Yes |
| Bold, padded, contoured arms with decorative stitching | Yes |
| Ready to easily mount any FreeMotion® bracket and battery | Yes |
| Rich leather with custom match | Yes |
| Pad over chaise for leg support and comfort | Yes |
Additional information
| Dimensions | 39 × 86 × 41 in |
|---|---|
| Brand | Parker House |
| Color | Brown |
| Detail Color | Butternut |
| Style | Contemporary |
| Collection | Haywood |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Haywood – Butternut Power Console Loveseat With Power Headrests
Haywood – Butternut Power Glider Recliner With Power Headrest
Related products
Davis Fabric Power Rocking Recliner with Power Headrest
| Weight | 130 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 40 × 37 × 41 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Blue |
| Style | Transitional |
| Collection | Davis |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Rocking |







Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.