Heritage 1 Drawer Nightstand - 6241
Call for Price
Brinkley Barstool Arm
$1,018.00 Original price was: $1,018.00.$638.99Current price is: $638.99.
Studio C Essentials Sofas
"*" indicates required fields
Description
A flirty little sofa that has style and finesse, all at 80” long! It features flared, rolled sock arms, attached back pillows, and curved wedge legs. Crisp welting and plush cushioning make this piece a great marriage of sophistication and comfort. Also available are the matching loveseat, chair and ottoman.
Product Details
| Back Type | Att Knife Edge Back |
|---|---|
| Standard Wood Finish | Manhattan |
| A Pillow Count | 2 |
| A Pillow Width | 19.0 |
| A Pillow Height | 19.0 |
| Style Arm Height | 27.0 |
| Style Seat Height | 21.0 |
| Style Between Arms | 21.0 |
| Style Cubes | 65.0 |
| Style Units | 118.0 |
Additional information
| Weight | 58.22 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 38 × 80 × 38 in |
| Brand | Studio C |
| Color | Gray |
| Style | Modern/Contemporary |
| Collection | Studio C Essentials |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like…
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Chairs
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sleeper Sofas
Studio C Essentials Sofas
Related products
Design Options – F9 Sofas
Studio C Essentials Sofas
Catalina Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests
| Weight | 252 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 84 × 40 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
| Collection | Catalina |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.