Dwell Basalt Lap Credenza
Call for Price
Raymond Leather Power Reclining Loveseat with Center Console
Call for Price
D13-106-2 – Cayden Outdoor Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Upholstery, Stainless Steel, Marine Grade Frame |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Driluxe |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Driluxe |
| Notes | Aluminum Legs |
| Volume | 62 cft |
| Weight | 127 lb |
| Cartons | 1 |
| C.O.M. (*) | 15.50 yrd |
Additional information
| Weight | 127 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 37 × 79.5 × 36.5 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | Gray |
| Style | Contemporary |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.