Arlo Leather Power Reclining Loveseat with Power Headrests
Call for Price
Astor Round Dining Table
Call for Price
ES9-1343-3 – Murray Apt Sofa
"*" indicates required fields
Description
Product Details
| Material | Select Hardwoods |
|---|---|
| Back Type | Loose |
| Back Fill | Fiber |
| Seat Type | Loose |
| Seat Fill | Essential Luxe Medium |
| Notes | Top Stitch, Welt on Base TP yds not included, send additional 1 1/2 yds |
| Volume | 74 cft |
| Weight | 115 lb |
| Leather | 271 sq.ft. |
| C.O.M. (*) | 16.50 yrd |
Additional information
| Weight | 115 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 41 × 77.5 × 36 in |
| Brand | Century Furniture |
| Color | No Color |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Craftmaster Essentials Sofas
Craftmaster Essentials Sofas
New Traditions Sofas
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |






Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.