Modern Callon Round Dining Table
Call for Price

Thornton Fabric Cocktail Ottoman
Call for Price
Fayetteville Power Motion Sofa
"*" indicates required fields
Description
The Fayetteville Power Motion Sofa looks like an heirloom at a glance, but its Arts and Crafts style disguises state-of-the-art motion and wall-hugging technology. It features canted spindle arms with visible through-tenons, plus a bustle back that adds contemporary comfort. Available in four top-grain Colman leathers for Express Ship.
Additional information
| Dimensions | 40 × 85 × 39 in |
|---|---|
| Brand | Stickley Furniture |
| Color | Brown |
| Features | Leather, Power Recline, Recline, Wood |
| Style | Traditional |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
New Traditions Sofas
Finley Fabric Power Inclining Sofa
Rio Leather Reclining Sofa
| Weight | 239 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 39 × 88 × 42 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Rio |
| Features | Leather |








Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.