Ghent Sofa 86 – Special Order
"*" indicates required fields
SKU:
U554511
Category: Sofas
Description
Poised and clean-lined, the Ghent Sofa balances tailored simplicity with lounge-deep comfort—an effortlessly refined centerpiece for modern living.
Product Details
| Seat Cushion Options: Standard Uni-blend, Ultra-Plush, Spring Down | Yes |
|---|---|
| Back Cushion Options: Fiber Blend, Down & Fiber Blend | Yes |
| Throw Pillows: N/A | Yes |
| Available Covers: Tiers 1-12, COM | Yes |
Additional information
| Brand | Universal Furniture |
|---|---|
| Color | Cream |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
Related products
Arlo Fabric Power Reclining Sofa with Power Headrests & Lumbar
| Weight | 294 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 42 × 87 × 43 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Arlo |
| Features | Fabric, Power, Power Headrest, Power Reclining |
Digby Fabric Sofa
| Weight | 105 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 36 × 80 × 36 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Brown |
| Style | Transitional |
| Collection | Digby |
| Features | Fabric |
Thornton Fabric Sofa
| Weight | 143 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 35 × 86 × 38 in |
| Brand | Flexsteel |
| Color | Gray |
| Style | Transitional |
| Collection | Thornton |
| Features | Fabric |










Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.